Gliwicki Chrobry zmieni oblicze

dodano 09.03.2017
chrobry2

Już niebawem Park Chrobrego przejdzie metamorfozę jakiej jeszcze nie było – zmieni się w bardzo atrakcyjne miejsce wypoczynku i relaksu idealne dla całych rodzin. MZUK ogłosił przetarg na modernizację terenu. Realizacja projektu podzielona jest na etapy, a całość ma być gotowa w drugiej połowie przyszłego roku.

W centralnej części parku wybudowany zostanie atrakcyjny plac zabaw wyposażony w bujaki, huśtawki, karuzele i inne zestawy zabawowe. Wszystkie urządzenia zamontowane zostaną na nawierzchni bezpiecznej dla dzieci, czyli takiej, która amortyzuje upadki. Plac zabaw zostanie ogrodzony. Z myślą o młodzieży powstanie specjalne miejsce, gdzie staną m.in. podniebna deskorolka i rodeo. Zabawie służyć będzie również “głuchy telefon” - trzy zestawy słuchawek zamontowanych na słupach połączonych ze sobą i umożliwiających rozmowy na odległość. I młodsi i starsi o swoją formę będą mogli zadbać też na siłowni plenerowej składającej się z kilku podwójnych stanowisk oraz na tzw. ścieżce zdrowia, w skład której wejdą m.in.  ławeczka, sztanga, liny, drążki, drabinki.


Ważnym elementem projektu jest zagospodarowanie zieleni - trawniki, nowo posadzone drzewa, krzewy i kwiaty. Wśród zieleni zamontowane zostaną budki dla ptaków i domki dla owadów. Wykończeniem całości będą oświetlone alejki oraz mała architektura (ławki, kosze, stojaki na rowery, ławy piknikowe, leżaki). W trakcie modernizacji parku wykonana zostanie nowa instalacja elektryczna, która nie tylko pozwoli oświetlić elementy projektu, ale także w przyszłosci - organizować imprezy plenerowe.

Park Chrobrego zmieni się w miejsce idealne do wypoczynku i rekreacji dla całych rodzin. Atrakcyjny plac zabaw, siłownia plenerowa i ścieżka zdrowia, bulodrom - to tylko część atrakcji zaplanowanych do realizacji. MZUK właśnie ogłosił przetarg na wykonanie modernizacji.

Jeżeli przetarg zostanie rozstrzygniety z powodzeniem, pierwsze prace wystartują wiosną. Realizacja projektu podzielona jest na etapy, a całość gotowa będzie w drugiej połowie przyszłego roku.

W centralnej części parku wybudowany zostanie atrakcyjny plac zabaw wyposażony w bujaki, huśtawki, karuzele i inne zestawy zabawowe. Wszystkie urządzenia zamontowane zostaną na nawierzcni bezpiecznej dla dzieci, czyli takiej, która amortyzuje upadki. Plac zabaw zostanie ogrodzony. Z myślą o młodzieży w Parku również powstanie specjalne miejsce, gdzie zamontowane zostaną m.in. podniebna deskorolka i rodeo (tylko co to takiego? :)). Zabawie służyć będzie również “głuchy telefon” - trzy zestawy słuchawek zamontowanych na słupach połączonych ze sobą i umożliwiających rozmowy na odległość.

W Parku Chrobrego powstanie największa w Gliwicach siłownia plenerowa - składająca się z kilkunastu (?) podwójnych urządzeń do ćwiczeń. Dla dbających o formę powstanie też ścieżka zdrowia”. To coś innego niż siłownie plenerowe, które znamy. W skład “ścieżki zdrowia” wejdą m.in.  ławeczka, sztanga, liny, drążki, drabinki. Bulodrom, czyli plac do gry w bule i boisko do gry w discgolfa - to kolejne miejsca zaplanowane w Parku Chrobrego z myślą o osobach ceniących aktywnosć na świeżym boisku. Poza konieczną do gry nfrastrukturą, zamontowane zostaną tablice z instrukcją gry, żeby ułatwić zadanie osobom, dla których bule i discgolf to nowość.

Ważnym elementem projektu jest zagospodarowanie zieleni - trawniki, nowe drzewa, krzewy. Wśród zieleni zamontowane zostaną budki dla ptakó i domki dla owadów. Wykończeniem całości będą oświetlone alejki oraz mała architektura - ławki, kosze, stojaki na rowery, lawy piknikowe. Wchodzących do parku będą witać “witacze” z napisem “Park Chrobrego”, a po zmroku oświetlenie LED będzie tworzyć bramy wejściowe. W trakcie modernizacji parku wykonana zostanie nowa instalacja elektryczna, która nie tylko pozwoli oświetlić elementy projektu, ale także w przyszłosci - organizować imprezy plenerowe.

Newsletter
Polecamy

Projekt, wykonanie i hosting: gtk.pl