Schronisko dla zwierząt

Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach

Gliwice-Sośnica ul. Wschodnia
telefon: 32 305-09-43, 501-762-009
ts@mzuk.pl
http://www.schronisko.gliwice.pl

Zapraszamy codziennie 
(oprócz niedziel i dni świątecznych)
w tygodniu od 10:00 do 16:00,
w soboty od 10:00 do 16:00

 

W naszym schronisku przebywa obecnie ok. 150 psów i ok. 40 kotów. Zapraszamy do odwiedzenia nas i adoptowania jednego z naszych podopiecznych (szczegóły w zakładce Zwierzęta do adopcji). Jeśli nie możesz przygarnąć zwierzaka, możesz pomóc nam w inny sposób (szczegóły w zakładce Darowizny i Pomoc).

WAŻNE!

  • W Gliwicach prowadzony jest program nieodpłatnego znakowania psów, które skończyły 6 miesięcy i nie są to zwierzęta hodowlane przeznaczone na sprzedaż. Żeby skorzystać  z możliwości wszczepienia mikroprocesorów swoim pupilom,  należy być zameldowanym na terenie Gliwic, posiadać książeczkę zdrowia psa lub kota, a także okazać dowód tożsamości (celem potwierdzenia danych osobowych niezbędnych do wypełnienia specjalnego formularza). Zainteresowani powinni zgłosić się do  Przychodni Weterynaryjnej Amicus przy ulicy Pszczyńskiej 2 w Gliwicach.
  • Osoby, które chcą zaangażować się w pomoc kotom wolnożyjącym, otrzymują wsparcie ze strony miasta Gliwice. Opieka realizowana jest przez dokarmianie, leczenie, ograniczanie populacji kotów wolnożyjących. Skierowania na leczenie, sterylizację lub kastrację kotów wydawane są w siedzibie Schroniska dla zwierząt (w godzinach pracy placówki) oraz w siedzibie Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych przy ul. Strzelców Bytomskich 25c (we wtorki i czwartki w godz. 10.00 – 14.00).

Newsletter
Polecamy

Projekt, wykonanie i hosting: gtk.pl